Medzinárodná konferencia ako záverečný výstup

Katedra anglistiky a amerikanistiky v dňoch 3. a 4. októbra 2024 zorganizovala medzinárodnú literárnu konferenciu pod názvom Through Poesis to Knowledge / The Poesis of Knowledge. Podujatie sa uskutočnilo ako záverečný výstup v rámci projektu KEGA009UKF-4/2022 Poetry as lingua franca – effective approaches to teaching poetry as a vehicle for personal growth within the context of international cross-cultural communication.
Konferencia prebehla v hybridnej podobe s účastníkmi nielen zo Slovenska, ale aj z našich partnerských univerzít a katedier – Badji Mokhtar University v Alžírsku, Saurashtra University a The American College v Indii, University of Mosul v Iraku, University of Yaounde v Kamerune a z Katedry anglofónnych štúdií na University of Antananarivo na Madagaskare.
FF KAaA TPtoK 01w
Hlavnými rečníkmi podujatia boli prof. Fella Benabed, PhD., z Badji Mokhtar University a prof. Salih Albadrani, PhD., z University of Mosul. Príspevky boli venované najmä literárnym a metodologickým aspektom témy, napr. skúmaniu rôznych hodnôt prítomných v klasickej aj súčasnej poézii, poézii ako pomôcke pri výučbe a šírení kultúrneho, historického a politického povedomia, výučbe sociálnych a morálnych hodnôt prostredníctvom poézie, ale aj efektu médií na hodnoty študentov a ich využití pre vývoj kritického myslenia.
Nahrávky týchto príspevkov budú sprístupnené na YouTube kanáli Katedry anglistiky a amerikanistiky v priebehu tohto semestra.

Text: Mgr. Erik Vráb, FF – Katedra anglistiky a amerikanistiky
Foto: Mgr. Martina Juričková, PhD., FF – Katedra anglistiky a amerikanistiky