Erasmus+ atletika medzinárodne

Začiatkom októbra 2024 sa doc. PaedDr. Jaroslav Broďáni, PhD., z Katedry telesnej výchovy a športu PF UKF v Nitre zúčastnil prednáškového pobytu na Západočeskej univerzite v Plzni.
PF Erasmus atletika 01w
V rámci prednášok a cvičení prezentoval spolu s profesorom Teruya Watanabe z Faculty of Psychological and Physical Science, Aichi Gakuin University v Japonsku, Mgr. Václavom Salcmanom, PhD., a Mgr. Adrianou Ujkanovičovou z Centra telesnej výchovy a športu Pedagogickej fakulty v Plzni najnovšie trendy výučby a tréningu v atletike.
PF Erasmus atletika 02w
Českí študenti, akademici a tréneri tak mali možnosť porovnať metodiku výučby na slovenských, českých a japonských univerzitách. Pridanou hodnotou prednášajúcich boli ich trénerské skúsenosti z výkonnostnej a vrcholovej atletiky a znalosti vzdelávacích atletických systémov telesnej výchovy.
PF Erasmus atletika 03w
Pevne veríme, že medzinárodná spolupráca bude pokračovať aj vo forme ďalších spoločných aktivít, resp. medzinárodných projektov.

Text: doc. PaedDr. Jaroslav Broďáni, PhD., PF – Katedra telesnej výchovy a športu
Foto: prof. Teruya Watanabe, Faculty of Psychological and Physical Science, Aichi Gakuin University, Japonsko

Uverejnené: 8. októbra 2024