UKF na Kam na vysokú v Poprade aj Prešove

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre je pravidelným účastníkom výstav v rámci veľtrhu vzdelávania Kam na vysokú Roadshow. Z aktuálnej série 2024/2025, ktorú v ôsmich mestách v ôsmich regiónoch Slovenska organizuje Národné kariérne centrum v Trnave, sa UKF v Nitre okrem Žiliny (19. septembra 2024 v Hoteli Slovakia), prezentovala aj 1. októbra 2024 v Aréne v Poprade a 2. októbra 2024 v Športovej hale Hotelovej akadémie v Prešove.
Našu univerzitu a jej fakulty, štúdium, študijné programy, podmienky prijímacieho konania, možnosti mobilít v zahraničí, ubytovanie či bohatý študentský život početným návštevníkom v mestách východného Slovenska predstavili prodekan Filozofickej fakulty UKF Mgr. Patrik Petráš, PhD., Mgr. Michal Krauter, PhD., z Ústavu stredoeurópskych jazykov a kultúr Fakulty stredoeurópskych štúdií UKF, PaedDr. Natália Hrkotáčová z Katedry pedagogiky Pedagogickej fakulty UKF a Mgr. Mária Ivančíková z Rektorátu - Oddelenia vzdelávania UKF.
R KNVS 2410 02w
Po úspešnej výstave Kam na vysokú Roadshow 2024/2025 v Žiline, ktorá bola pre UKF v Nitre prvou v tomto akademickom roku, neskrývali naši kolegovia spokojnosť aj s výstavami v Poprade a Prešove.
„Musím potvrdiť skutočne veľký záujem zo strany uchádzačov o štúdium na vysokých školách, prišli hlavne z Popradu, Prešova, Levoče a blízkeho okolia. Budúci maturanti, ale aj študenti nižších ročníkov stredných škôl sa zaujímali o veľa našich študijných programov, pýtali sa napríklad na matematiku, fyziku, biológiu, predškolskú a elementárnu pedagogiku, psychológiu, ale záujem bol aj o náboženskú výchovu, regionálny cestovný ruch či ďalšie študijné programy. Mnohých študentov zaujímala tiež možnosť ubytovania na internátoch UKF,“ skonštatovala Mgr. Mária Ivančíková z Oddelenia vzdelávania UKF.
R KNVS 2410 03v
Záujem podľa jej slov vyvolali aj nový LED stánok UKF a informačné materiály, brožúra Študuj na UKF v Nitre s kompletnými informáciami o univerzite sa páčila študentom aj vystavovateľom z iných vysokých škôl. Mgr. Ivančíková pochválila tiež organizátorov výstavy, ktorí zabezpečili brigádnikov – tí boli v prípade potreby vystavujúcim školám k dispozícii.
Podľa Národného kariérneho centra v Trnave, organizátora série výstav Kam na vysokú Roadshow 2024, sa veľtrhu v 7 mestách v 7 regiónoch Slovenska zúčastnilo spolu 12 771 návštevníkov, celkový počet stredných škôl, z ktorých študenti navštívili výstavy, bol 243. UKF sa zúčastnila troch jesenných výstav, ktorých bilancia je nasledovná: Žilina – 1 926 návštevníkov a 41 stredných škôl, Poprad – 1 389 návštevníkov a 26 stredných škôl, Prešov – 2 587 návštevníkov a 44 stredných škôl.

Text: Ing. Jana Černáková, R – Oddelenie médií
Foto: Mgr. Patrik Petráš, PhD., FF – prodekan pre vzdelávanie, NKC Trnava – Igor Holéczy

Uverejnené: 4. októbra 2024