Na UKF Feste sa bavilo asi 1 500 návštevníkov

Zhruba 1500 študentov a študentiek Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, ale aj Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, Technickej univerzity vo Zvolene či záujemcov zo širokej verejnosti mesta sa 1. októbra 2024 zabávalo na UKF Feste na nitrianskom amfiteátri. Hudobné podujatie plné skvelej hudby, tanca a dobrej nálady pod holým nebom odštartovalo o 16. h a trvalo až do 22. h.
Študentov privítal rektor univerzity profesor Libor Vozár, ktorý vo svojom príhovore nielen zdôraznil význam kultúrnych a spoločenských podujatí pre univerzitnú komunitu, ale tiež s hrdosťou oznámil, že Študentský parlament (ŠP) UKF získal prestížne ocenenie Študentská organizácia roka 2024. Vyzdvihol prácu a aktivity členov parlamentu, ktorí sa zaslúžili o to, aby sa ŠP UKF stal najlepšou univerzitnou organizáciou na vysokých školách na Slovensku. Podľa jeho slov je to dôkaz, že študenti a študentky UKF nielen študujú, ale aj aktívne prispievajú k tvorbe lepšej univerzitnej komunity.
K rektorovi sa pripojila aj predsedníčka Študentského parlamentu UKF Mgr. Lucia Spodniaková, ktorá poďakovala za podporu a povzbudila študentov, aby sa aj naďalej aktívne zapájali do aktivít parlamentu a hlavne aby si užili UKF Fest plný hudby a zábavy.
Hudobný program, ktorý lákal študentov už niekoľko týždňov pred akciou, priniesol známe slovenské kapely a interpretov. Charizmatický Svetozar publikum očaril osobitým hlasom a emotívnymi textami. Jedným z vrcholov večera bolo vystúpenie DJ EKG, ktorý dynamickou elektronickou hudbou dostal všetkých na nohy a vytvoril neskutočnú atmosféru. Populárne hip-hopové duo Nerieš roztancovalo aj tých najunavenejších. Ich hity spievali so skupinou stovky fanúšikov. Záver večera patril energickej kapele Heľenine oči  postarala sa o živé vystúpenie s ohňovou show, ktoré rozprúdilo krv v žilách všetkých prítomných.

Okrem hudobných zážitkov bolo na UKF Feste pre študentov pripravené aj množstvo sprievodných aktivít a občerstvenie. Celý večer sa niesol v duchu pozitívnej energie, priateľskej atmosféry a nadšenia zo začiatku nového akademického roka.
UKF Fest sa opäť ukázal ako jedno z najpopulárnejších podujatí v študentskom kalendári, ktoré nielen spája univerzitnú komunitu, ale aj vytvára priestor na vznik nových priateľstiev a nezabudnuteľných spomienok.

Text: Mgr. Lucia Spodniaková, predsedníčka ŠP UKF v Nitre
Foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií