Štúdium na UKF ukončilo skoro 1 900 absolventov

Akademický rok 2023/2024 na UKF v Nitre pre končiacich študentov bakalárskych, magisterských ročníkov a končiacich doktorandov vyvrcholil v júni a v júli slávnostnými promóciami v aule našej univerzity. Vysokoškolské diplomy si z rúk dekanov fakúlt prevzali študenti záverečných ročníkov všetkých fakúlt.
„Z Fakulty prírodných vied a informatiky bolo promovaných spolu 303 absolventov Bc., Mgr. a PhD. štúdia, z Fakulty sociálnych vied a zdravotníctva 259 absolventov, všetky tri stupne štúdia na Fakulte stredoeurópskych štúdií úspešne ukončilo 149 študentov, diplomy čerstvých absolventov štúdia na Filozofickej fakulte si prevzalo spolu 575 a na Pedagogickej fakulte 608 študentov všetkých troch stupňov štúdia. Štúdium tak úspešne ukončilo spolu 1 894 absolventov,“ uviedla prorektorka pre vzdelávanie prof. PaedDr. Jana Duchovičová, PhD.
R absol24 01w
Predpokladom absolvovania štátnej skúšky bolo dodržanie stanoveného termínu odovzdania záverečnej práce. Štátne skúšky a obhajoby záverečných prác v 1. termíne študenti Bc. štúdia absolvovali od 27. mája do 7. júna 2024, študenti Mgr. štúdia v termíne 20. – 31. mája 2024. Druhý termín pre štátne skúšky a obhajoby záverečných prác je stanovený na 22. – 28. augusta 2024 pre oba stupne štúdia. Ak študent úspešne absolvuje štátnu skúšku a obhajobu v tomto druhom augustovom termíne, promovaný bude v októbri 2024.
„Rady študentov našej univerzity v tomto akademickom roku opustilo takmer 1 900 čerstvých absolventov všetkých fakúlt, ktorým v ďalšom osobnom i profesijnom živote želáme veľa zdravia a úspechov. Verím, že s mnohými z nich sa ešte stretneme v pokračujúcom Mgr. či PhD. štúdiu na našej univerzite. Už teraz sa však tešíme na nových študentov našej školy, ktorí sa v rámci prijímacieho konania prihlásili na niektorú z našich fakúlt, boli prijatí a v septembri 2024 sa aj zapíšu ako riadni študenti UKF v Nitre,“ pokračuje prof. Jana Duchovičová.
R absol24 02w
„Ich počet sa bude, samozrejme, meniť v súvislosti so spomínanými zápismi na štúdium, ale aj vzhľadom na 2. kolo prijímacieho konania, ktoré trvá do 15. augusta 2024. Do tohto termínu sa môžu ešte nerozhodnutí uchádzači prihlásiť na vybrané študijné programy Fakulty prírodných vied a informatiky, Fakulty stredoeurópskych štúdií, Filozofickej fakulty a Pedagogickej fakulty UKF v Nitre. Jedine Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva 2. kolo prijímacieho konania neotvára v žiadnom svojom študijnom programe, keďže ich naplnila už počas 1. kola prijímacieho konania.“
Viac konkrétnych informácií na jednotlivých fakultách nájdu záujemcovia TU.

Text: Ing. Jana Černáková, R – oddelenie médií
Archívne foto: Lubo Balko, R – oddelenie médií