Študentská organizácia roka 2023

Študentská rada vysokých škôl vyhlásila ďalší ročník oceňovania aktívneho študentstva a odovzdávanie cien sa konalo 19. júna o 18.00 h v priestoroch Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.
Partneri Študentskej organizácie roka 2023 – Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, Rada vysokých škôl, Slovenská rektorská konferencia a Rada mládeže Slovenska, svojou podporou prispievajú k rozvoju a uznaniu aktívneho študentstva v rámci Slovenska, a aj toto ocenenie symbolizuje, že aktívne študentské organizácie majú nezastupiteľnú úlohu v rozvoji študentského života na vysokých školách.
Nominácie na ocenenie boli rozdelené do piatich kategórií:
  • Kategória 1A – Fakultné: Zahŕňa študentské organizácie pôsobiace na vysokoškolských fakultách, so zameraním na prírodné vedy, bezpečnostné vedy, obranu a vojenstvo, poľnohospodárske vedy, technické vedy, matematiku a informatiku.
  • Kategória 1B – Fakultné: Zahŕňa študentské organizácie pôsobiace na vysokoškolských fakultách, so zameraním na humanitné vedy, vzdelávanie, umenie, sociálne a právne vedy.
  • Kategória 1C – Fakultné: Zahŕňa študentské organizácie pôsobiace na vysokoškolských fakultách, so zameraním na zdravotnícke vedy, veterinárne vedy a odbory zamerané na skvalitňovanie života.
  • Kategória 2 – Celouniverzitné: Zahŕňa študentské organizácie, ktoré pôsobia na úrovni jednotlivých vysokých škôl.
  • Kategória 3 – Národné: Zahŕňa študentské organizácie, ktoré pôsobia na dvoch a viac vysokých školách v rámci Slovenskej republiky.
49864C8E C990 4403 B278 DA8C730DE5D9
Študentský parlament UKF sa tento rok stal absolútnym víťazom, keď získal cenu v kategórii Univerzitné študentské organizácie s najväčším počtom bodov zo všetkých kategórií a hodnotených organizácií.
Toto ocenenie potvrdzuje ich výnimočnú angažovanosť, kvalitu projektov a prínos k rozvoju študentského života na univerzite. Študentský parlament UKF tak svojím úspechom prispel k ďalšiemu zviditeľneniu aktívneho študentstva a podnietil ostatné študentské organizácie k ešte intenzívnejšej činnosti.
„Toto ocenenie je pre nás všetkých veľkým povzbudením a pripomienkou, že každý náš krok a každý náš projekt môže mať skutočný dopad na životy študentov. Verím, že nás čakajú ešte mnohé úspechy a že budeme aj naďalej prispievať k rozvoju aktívneho študentského života na UKF v Nitre,“ vyjadrila sa pri preberaní ceny predsedníčka Študentského parlamentu UKF, Mgr. Lucia Spodniaková. Poďakovala tiež všetkým členkám a členom parlamentu za ich nasadenie, kreativitu a neúnavnú prácu. „A ďakujem všetkým, ktorí nám veria a podporujú nás,“ dodala na záver.
Na našich študentov sme teda právom hrdí, blahoželáme im a tešíme sa na ich ďalšie úspechy v budúcnosti.

Text a foto: Mgr. Katarína Markovová, R – Kancelária rektora

Uverejnené: 21. júna 2024