Celoslovenské kolo ŠVOUČ

16. mája 2024 sa na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave uskutočnilo celoslovenské kolo študentskej vedeckej, odbornej a umeleckej činnosti vo Vedách o športe. V teoretických sekciách sa na popredných miestach umiestnili aj študenti Katedry telesnej výchovy a športu Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, s témami:
  • 1. miesto v sekcii Športová kinantropológia Viktor Huszár s témou Interakcia korčuliarskych agility testov a posturálnej stability hokejistov (školiteľ doc. Broďáni)
  • 3. miesto v sekcii Športová kinantropológia Bianka Bodnárová s témou Vzťah agility a vybraných motorických ukazovateľov k hernému výkonu hráčok vo volejbale (školiteľ Dr. Paška).
  • 3. miesto v sekcii Športová humanistika Darina Miletska s témou Jazykový prejav učiteľa telesnej a športovej výchovy (školiteľ prof. Šimonek).
PF SVOC0520 01w
Medzi ďalšími zúčastnenými z PF UKF boli: Matúš Guzman – Tréningové zaťaženie determinujúce športovú výkonnosť plavca v príprave na Majstrovstvá sveta 2023 VO Fukuoke (školiteľ doc. Broďáni) a Samuel Švajda – Fyziologický potenciál a motorická výkonnosť vo vzťahu k hráčskym pozíciám vo futbale (školiteľ doc. Horička).
PF SVOC0520 02w
Mimoriadny výkon podali dievčatá v pohybových skladbách. V oboch sekciách tanečnej aj športovej sa postavili na najvyšší stupeň víťazov. V tanečnej skladbe „Artistic orchestra“ nás reprezentovali: Terézia Štrbová, Kristína Erdélyiová, Barbara Anna Kročilová, Sára Adamčíková, Liliana Maníková, Tereza Hájičková, Sabina Novotná, Natália Mihalcová. V športovej sekcii boli tak isto úspešné naše študentky, a to: Tarylava Dziyana, Sirinova Mariia, Malenko Daryna a Aliaksandra Chasun.
PF SVOC0520 03w
Teoretické práce vo všetkých sekciách (Športová edukológia, Športová humanistika, Športová kinantropológia, sekcia doktorandov) zaznamenávajú každý rok zvyšujúcu sa úroveň. Jednotlivé sekcie boli garantované profesormi, docentmi a odborníkmi z daného odboru. Katedra telesnej výchovy a športu PF UKF mala taktiež zastúpenie. V sekcii športová edukológia reprezentovali našu univerzitu, fakultu, katedru doc. PaedDr. Jaroslav Broďáni, PhD., v sekcii pohybových skladieb doc. PaedDr. Nora Halmová, PhD., a v sekcii doktorandov Mgr. Matúš Krčmár, PhD.
Všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu univerzity.

Text: doc. PaedDr. Jaroslav Broďáni, PhD., PF – Katedra telesnej výchovy a športu
Foto: doc. PaedDr. Nora Halmová, PhD., PF – Katedra telesnej výchovy a športu

Uverejnené: 20. mája 2024