Vernisáž Changing Our Story 2024

Dňa 2. mája 2024 sme v galérii Univerzum slávnostne otvorili vernisáž putovnej výstavy, ktorá trvala do 16. mája 2024. Výstava bola jedným z troch hmatateľných výstupov Erasmus projektu s názvom Changing Our Story: The Pursuit of Inclusive Education, reg. č. projektu: 2021-1-CZ01-KA220-HED-000031180. Projekt prispieva k profesionalizácii inkluzívneho vzdelávania v Česku, na Slovensku a v Holandsku. Ďalším projektovým výsledkom je tvorba online kurzu, ktorý bude určený pre všetkých vysokoškolských pedagógov, poradenských zamestnancov a pre všetkých, ktorých zaujíma téma inklúzie. Posledným výsledkom je dokumentárny film, ktorý bude mapovať našu cestu v priebehu projektu, vzájomné diskusie a ukážky dobrej praxe. Viac informácií o projekte a aktuálne udalosti je možné sledovať na stránke TU.
PF CHOS 01w
Vernisáž otvorila PaedDr. Barbora Sender, PhD., ktorá všetkých srdečne privítala a poďakovala vedeniu univerzity, fakulty i katedry, ktoré projekt po celú dobu podporovali. Poďakovala aj zapojeným zamestnancom a študentom. Menovite Bc. Dominike Porubskej, Bc. Tatiane Kadákovej, Bc. Andrei Škundovej, Lucii Samašovej, Eve Hruškovej a Adriane Vavrekovej. Taktiež poďakovala aj Katedre výtvarnej tvorby a výchovy PF UKF, ktorá poskytla priestory a tiež Mgr. Martinovi Kratochvílovi, PhD., ktorý v spolupráci so študentkami predškolskej a elementárnej pedagogiky vytvoril vystavené dielo.
PF CHOS 02w
Po otvorení nasledoval koncert Dua LP – nevidiaceho klaviristu Bc. Lacka Medveca a speváčky Paulínky Forgáčovej.
Vernisáž i koncert zanechali u všetkých zúčastnených pozitívny pocit a zaujímavý kultúrny zážitok.

Text: PaedDr. Vladimíra Poláčková, PhD., PF – Katedra pedagogiky
Foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií