Takmer 50 podujatí prilákalo mladých i starších

Nitrianske univerzitné dni 2024 opäť ukázali, že študenti sa vedia a chcú nielen učiť, vzdelávať, ale aj odreagovať a zabaviť. Už 22. ročník NUD 2024 zorganizovali Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Študentský parlament UKF a Študentské centrum UKF, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Mesto Nitra, Nitriansky samosprávny kraj a ďalší partneri. Nielen študentom stredných či vysokých škôl ale aj širokej verejnosti priniesli tri týždne nabité podujatiami rôzneho charakteru – odborných, vedomostných, zábavných, kultúrnych, hudobných, športových, zameraných na inklúziu, charitu, sociálnu prácu, zdravý životný štýl a výchovu k zdraviu, flóru a faunu, jogu, folklór, kariérne poradenstvo, inovácie a robotiku či globálne problémy životného prostredia.
 nud24spukfest 03w
Maratón podujatí otvoril 15. apríla 2024 Art Day orientovaný na artefiletiku na pôde PF UKF a 7. mája 2024 NUD ukončil hudobný ŠPUKFEST na nitrianskom amfiteátri, ktorý zaplnilo vyše 2 500 mladých ľudí z nitrianskeho regiónu. Dobrú zábavu im poprial rektor UKF prof. RNDr. Libor Vozár, CSc., aj predsedníčka Študentského parlamentu UKF Mgr. Lucia Spodniaková. Účastníkov na ŠPUKFESTe bavili skupina Naivný kabaret, v ktorej účinkujú aj dvaja študenti z FF a FPVaI UKF Martina Oravcová a Adam Dukes, ďalej kapely Radiopieces zo Žiaru nad Hronom, Virvar z Kremnice, v ktorom hrajú a spievajú aj naši študenti z PF a FF Marek a Matúš Vojtkovci, nechýbali DJ Andee, DJ Spirit a v závere raperi Separ a Gleb.
Podľa slov Mgr. Miroslava Tvrdík, PhD., manažéra Študentského centra UKF, sa tohtoročné NUD 2024 vydarili a čo nebýva vždy zvykom, prialo im aj počasie. „Myslím si, že program bol zaujímavý, pestrý a tematicky vyvážený, popri odborných, náučných a vzdelávacích podujatiach nechýbali akcie zamerané na kultúru, relax, šport, zábavu a uvoľnenie sa. Práve preto sa domnievam, že sme programom s takmer 50 podujatiami oslovili nielen vysokoškolákov, ale i mladšie a trochu staršie ročníky z radov nitrianskej verejnosti, čím sa NUD 2024 môžu pochváliť hojnou účasťou,“ skonštatoval Mgr. Miroslav Tvrdík, PhD.
nud24spukfest 04w
Veľký kus práce na organizácii a zabezpečení podujatí odviedli zamestnanci i študenti UKF v Nitre, zo študentov najmä zástupcovia Študentského parlamentu UKF. „Rada by som všetkým zainteresovaným poďakovala za ich iniciatívu, neúnavné snahy a aktivity v rámci Nitrianskych univerzitných dní 2024. Nielen podujatia NUD, ale aj samotná ich príprava a organizácia prospieva našej akademickej komunite a posilňuje vzájomné vzťahy medzi jej členmi,“ vyjadrila vďaku predsedníčka Študentského parlamentu UKF Mgr. Lucia Spodniaková.

Text: Ing. Jana Černáková, R – Oddelenie médií
Foto: Lubo Balko, R – Oddelenie médií, spoločné foto na pódiu: Bc. Patrik Keresztes-Nagy, FF – študent 1. ročníka Mgr. štúdia marketingová komunikácia a reklama

Uverejnené: 14. mája 2024