NUD 2024: Kvíz pri ohníku študentov pobavil aj poučil

Nepriaznivé počasie síce prekazilo zámer, ale nie tradičné podujatie Nitrianskych univerzitných dní 2024. Kvíz pri ohníku sa podvečer 23. apríla 2024 nekonal podľa plánu v areáli oddychovej zóny ŠD Zobor, ale v priestoroch jedálne na internáte Brezový háj. Pri ohníku na veľkoplošnej obrazovke však nebola o nič menšia zábava, ako by bola pri tom skutočnom v exteriéri.
R KpO 01w
Na podujatí, ktoré moderovali študenti Filozofickej fakulty UKF Jakub Bodorík a Matúš Vojtko, sa stretlo 32 súťažných tímov zložených z 3 – 6 študentov z rôznych ročníkov a fakúlt UKF, čo bolo spolu viac ako 100 účastníkov. Záujem o zábavné súťaženie bol teda tradične veľký. „Cez prihlasovací formulár, zverejnený na sociálnych sieťach, sa miesta na Kvíz pri ohníku vybukovali do jednej minúty,“ prezradila Mgr. Lucia Spodniaková, doktorandka na Katedre ekológie a environmentalistiky FPVaI a predsedníčka Študentského parlamentu (ŠP) UKF, ktorý podujatie zastrešoval.
R KpO 02w
„Otázky pre kvíz vymysleli členovia všetkých troch pracovných tímov ŠP UKF, prácu na organizácii podujatia koordinovali Ema-Emanuella Gier a Tomáš Rafaj. Tematických okruhov otázok bolo niekoľko, týkali sa napríklad jedla, filmov, jazykových hádaniek, problematiky duševného zdravia (v spolupráci s IP-čkom v Nitre) a podobne.“
R KpO 03w
Počet správnych odpovedí napokon určil víťazov kvízu. Organizátori ocenili prvé tri miesta, ale celkom netradične aj to posledné. „Odmeny venoval Študentský parlament, išlo hlavne o propagačné predmety ŠP a rôzne kreatívne ceny,“ dodala Mgr. Lucia Spodniaková.

Text: Ing. Jana Černáková, R – Oddelenie médií
Foto: Bc. Patrik Keresztes-Nagy, FF – študent 1. ročníka Mgr. štúdia marketingová komunikácia a reklama

Uverejnené: 6. mája 2024