Les ukrytý v knihe

Katedra pedagogiky PF UKF v Nitre v spolupráci s Národným lesníckym centrom, jeho Centrom transferu poznatkov a lesnej pedagogiky vo Zvolene a Univerzitnou knižnicou UKF v Nitre, zorganizovali ďalšie zo svojich podujatí, ktoré bolo vyústením pedagogického aplikačného výskumu riešeného s podporou APVV Lesná pedagogika a výchova k trvalo udržateľnému rozvoju v predprimárnej a primárnej edukácii – LESPED.
PF Les kniha01w
Dňa 15. apríla 2024 sa v knižnici stretli žiaci 3. ročníka pani učiteľky Mgr. Pizúrovej zo ZŠ Benkova z Nitry, aby prostredníctvom workshopu realizovaného cez rozprávku Svetluškine korálky objavili jej čítaním nielen tajomstvá knihy, ale aj svet čísel a súčasne nové poznatky o tom, akým procesom kniha musí prejsť, aby z malého semiačka, cez život stromu vznikla kniha.
PF Les kniha02w
V závere workshopu mali žiaci možnosť si vlastnú knihu vyrobiť. V tejto časti bol venovaný priestor aj odborno-metodickému semináru pre cvičných učiteľov PF UKF v Nitre a študentov programu Predškolská a elementárna pedagogika. Cieľom uvedeného vzdelávacieho odborno-metodického podujatia bolo predstaviť lesnú pedagogiku ako jeden z inovatívnych pedagogicko-didaktických prístupov v školskom, mimoškolskom a rodinnom prostredí.

Text: doc. PaedDr. Dana Kollárová, PhD., PF – Katedra pedagogiky
Foto: Ing. Michal Švec, R – Univerzitná knižnica